חיפוש
   חיפוש
אימייל
סיסמא
זכור סיסמא
שכחת סיסמא?
רישום משתמש חדש
גלריית תמונות
ספיישלים
מילון מונחים
רדיו
הפקות
קישורים
.
תולדות הרגאיי
חדשות הרגאיי
ארכיון הרגאיי הארץ ישראלי...
העלאת אירועים והופעות באופן עצמאי
כרטיסים להופעות רגאיי ועוד
טדי אפרו - יום העצמאות 2010 בהופעה חיה!


יום העצמאות 2010
היישר מאתיופיה
הזמר הענק

TEDDY AFRO
ולהקתו
19.4.2010
יום ב' מדשאות גני התערוכה


לחגוג את יום העצמאות ביחד עם קהילת יוצאי אתיופיה באירוע מסעיר ובלתי נשכח !
הכוכב האגדי מאתיופיה יגיע לארץ להופעה אחת בערב יום העצמאות
במדשאות גני התערוכה בתל אביב.
זו תיהיה ההתכנסות הגדולה ביותר של קהל יוצאי אתיופיה במדינת ישראל !

התוכנית האומנותית של הערב כוללת מופעי חימום של מיטב האומנים מהקהילה המקומית של יוצאי אתיופיה , להקות מחול מסורתי , נגנים , זמרים וזמרות .
טדי אפרו ולהקתו המונה 5 נגנים ו- 3 זמרות רקע יופיעו למשך כמה שעות כפי שמקובל בהופעות הענק של טדי אפרו באתיופיה.

טדי אפרו הוא אחד מכוכבי העל של יבשת אפריקה והכוכב הגדול ביותר באתיופיה
המונה כ-80 מיליון תושבים .

טדי אפרו מסמל באתיופיה את חיזיונו של הדור החדש הצמא לחופש ולעתיד טוב יותר . בכדי ללכד את עמו ולתרום לקירוב לבבות בין כל הקבוצות האתניות באתיופיה, הוא מגשר בשיריו בין ההיסטוריה המפוארת של אתיופיה לבין הרצון לבנות חברה פתוחה וחופשית , בין המסורות העתיקות של אבותיו לתנופת הפיתוח האדירה של אתיופיה בשנים האחרונות .

עם השנים , טדי נהפך לאישיות המסוגלת לגשר בין סכסוכים קשים במדינה , ואומן נערץ שכל הופעה שלו סוחפת עשרות אלפי אנשים .

בהמשך לבחירות שנערכו במדינה בשנת 2005 ולהפגנות הסטודנטים הגדולות באדיס אבבה ההערכה לטדי הלכה והתגברה בזכות שירים שביקשו להקשיב לטענותיהם של האוכלוסיה . מלהיטיו הגדולים זלגה ביקורת על המשטר ועל תנאי החיים באתיופיה .

כך הפך טדי אפרו לסמל לאומי , מעין זמר מחאה וזמר האהוב על כולם . יש הקוראים לו הבוב מארלי של אתיופיה. ובאמת אמרגנו של טדי אפרו , אדיס גססה , היה במשך 15 שנה המפיק של להקתם של ילדי בוב מארלי ה- Melody Makers שכללו את זיגי , סטיב , שרון וסדלה. כך שטדי זוכה לתמיכה גדולה ממשפחת מארלי המורחבת .

 


אדיס גססה , אמרגנו , גם הפיק את האירוע המוסיקלי הבינלאומי הגדול ביותר בהיסטוריה של אתיופיה , חגיגות יום הולדת 60 לבוב מארלי בככר מסקל באדיס אבבה. כמאה אומנים מהשורה הראשונה , הופיעו בו מול קהל משולהב של 300.000 איש.

קשה לתאר את האהבה שרוכשים לטדי באתיופיה . שמו על כל

השפתיים . ופתאום ,לאחר חגיגות המילניום (שבאתיופיה צויינו לפי לוח השנה האתיופי רק בשנת 2007 ) כל אתיופיה עצרה את נשימתה כאשר טדי הואשם בדריסה . טדי עצמו לא הפסיק מלהכחיש כל מעורבות בתאונה. לקהל מעריציו העצום לא היה ספק שמדובר בהאשמה מוזרה שאולי באה להרחיק את טדי לכמה שנים מהזירה הציבורית לאחר שצבר כוח כל כך משמעותי במדינה .

טדי נשפט לשש שנים (!) , פסק דין שבערעור שהגיש הומתק לשנתיים ולבסוף טדי השתחרר כעבור שנה וחצי. כנראה שגל מחאות גדול ששטף את המדינה והתערבותם של עיתונאים , שגרירים ושליחים מכל העולם השפיע על כל המהלך הזה .

טדי חגג את שחרורו מהכלא במופע הגדול ביותר שהתקיים אי פעם באדיס אבבה . מופע שנראה יותר כמפגן תמיכה ענק . התמונה אומרת הכל !!

טדי אפרו פותח את סיבוב ההופעות הראשון שלו מאז שחרורו מהכלא, בארה"ב , שם זכה לתמיכה עצומה מהקהילה הגדולה ביותר של יוצאי אתיופיה בעולם המונה כ- 350.000 איש. אבל לטדי, ישראל היא אחת התחנות החשובות ביותר . טדי רואה בישראל ובירושלים מקור ראשון להשראתו . ההיסטוריה של אתיופיה קשורה לזו של ארצנו מאז ביקורה של מלכת שבא בחצר המלך שלמה ובזכות יהדות אתיופיה . אתיופיה וישראל קשורות בשורשי המסורת העתיקה האתיופית ורבים באתיופיה רואים את ירושלים כמקום קדוש .

במוסיקה של טדי ניכרות השפעות של רגאיי ומוסיקת נשמה אך בשלמותה היא מוסיקה אתיופית מקורית סוחפת ביותר !

ולמי שאינו מבין אמהרית ולא נוכח עד היום בהופעה של מוסיקה אתיופית אותנטית : טדי שר באמהרית כך שתזדקקו פה ושם לתרגום זריז של השיר על ידי שכנכם מהקהל אבל תיהיו בטוחים שנוכחותכם באחת המסיבות הגדולות והמרגשות ביותר שנראו פה של קהילת יוצאי אתיופיה תתקבל בשמחה ובגאווה גדולה.

ללא ספק האירוע הסוחף והמרגש של השנה !!!

דוכני מזון ושתייה , דוכני אומנויות ומזכרות מהמופע ההיסטורי .

האירוע מתקיים עם כל האישורים הראויים ממשטרת ישראל שתעמיד מספר גדול של שוטרים לשמירה על הסדר וכן כוח אבטחה מוגבר הכולל 130 מאבטחים .

הכינו כרטיסים מראש בכדי להמנע מתורים ארוכים בכניסה !

כרטיסים : 250 ש"ח במכירה מוקדמת
200 ש"ח לחיילים וסטודנטים
: 450 ש"ח VIP

הפצה ראשית: דין אחיון : 0509888948

פתיחת שערים : 20:00
סיום המופע : 05:00
חניה בשפע

פרטים נוספים :

0542 515 860 דליה פקדו: 0547 656 918 גיל בונשטיין:

הופעת המילניום באדיס אבבה :

ארה"ב:

http://www.youtube.com/watch?v=AT184EVzMcs&feature=related

בניית אתרים CDTech - Web Development and Design
דף הבית | אודות | צור קשר | מפת אתר | תנאי שימוש | פרסום | הפוך לדף הבית